PÉČE SRDCEM, z.ú.

+420 777 147 587

reditelka@pecesrdcem.cz

Příběhy klientů

Ráda bych poděkovala agentuře Péče srdcem za vynikající péči o mou maminku. V současné době musíme péči ukončit. Maminčin stav vyžaduje nemocniční péči. Paní ředitelko, můžete být na sebe a Vaši agenturu Péče srdcem hrdá. Činnost vaší agentury je velmi potřebná, záslužná a smysluplná. Osobní asistentky Vaší agentury jsou nejen empatické, milé a trpělivé, ale provádějí vysoce profesionální péči. Máte můj obdiv.
Má maminka se stávala postupně imobilní a závislou na pomoci ostatním, abych mohla chodit do práce, oslovila jsem a požádala o pomoc agenturu Péče srdce. Maminka sice pomoc od „cizích“ lidí vehementně odmítala, ale přesvědčila jsem ji, že to zkusíme. Již počáteční komunikace s paní ředitelkou ve mně vzbuzovala důvěru. První den, když k nám paní asistentka nastoupila, jsem s obavou očekávala, s jakou mě maminka po návratu z práce přivítá a maminka byla veselá, rozpovídaná, dobře naladěná, a tak to bylo pokaždé, když k nám přicházely asistentky z agentury Péče srdcem. Nejenže mamince pomáhaly se všedními denními činnostmi (hygienou, přípravou jídla, krmením podávání léků) ale hlavně ji dělaly společnost vyprávěly si, četly ji, a stále s ní komunikovaly. V případě potřeby provedly drobné domácí práce (vysávání, vytírání, vynesení smetí). Velice oceňuji profesionální, empatický, trpělivý přístup k mé mamince a z celého srdce děkuji za znamenitou péči, kterou osobní asistentky agentury Péče srdcem mé mamince poskytovaly.

E.M.
Vážená paní ředitelko, s vaší službou jsem byla zcela spokojená. Jen mě mrzí, že trvala tak krátce a že jsem o Vás nevěděla dříve. Můj drahý manžel se nemusel trápit v pobytovém zařízení, kde opravdu nebyl rád a já jsem nyní nemusela mít výčitky, že jsem pro něj neudělala vše, co jsem mohla. Poslední chvilky jeho života mu zpříjemnila svým pozorným, profesionálním a vstřícným přístupem paní Petry. Prosím, poděkujte jí mým jménem ještě jednou. Manžel na ni od prvních dnů, co k nám docházela velmi dobře reagoval. Samozřejmě, že děkuji i Vám, že jste založila takovou neziskovou organizaci, která pomáhá lidem. Pokud budu moci, budu Vás doporučovat. Četla jsem o vás v posledním čísle měsíčníku Centrum. S přáním všeho dobrého vám i celému kolektivu.

J.B.
Dobrý den, předně děkuji za perfektní spolupráci při zajištění péče o maminku. Veškeré informace od počátku až po zajištění konkrétní pečovatelky proběhlo naprosto hladce, rychle a s patřičným důrazem na konkrétní situaci, za což děkuji. Tím chci ocenit hlavně výběr pečovatelky. Je strašně milá, profesionální, dochvilná, chápající, citlivá, rozumná, spolehlivá, s maminkou vycházela výborně, prostě jsme z ní a její péče o maminku měli radost. Nemám co vytknout a ani jsem od nikoho z rodiny, kdo s paní pečovatelkou přišel do styku nezaznamenal jakoukoli kritiku nebo výtku. Rád bych tímto moc poděkoval! Krásný den celému kolektivu Péče srdcem přeji.

L.S.
Děkujeme za pomoc, kterou jste nám poskytli. Velmi nám to pomohlo překlenout nelehké období. Důležité pro nás bylo, že jste zareagovali velmi rychle, nemuseli jsme dlouho čekat a mohli se se ženou přes den vrátit do práce víceméně bez omezení. Pro paní asistentku to nebylo lehké, protože babička se teprve musela sžít s pro ní zcela novou situací a střídaly se u ní dny lepší, a dny horší.

R.H.
Chtěl bych touto cestou poděkovat za služby, které Vaše společnost Péče srdcem poskytovala mé mamince po dobu takřka 3 let (od srpna 2019 do června 2022). Ať už se jednalo o fyzickou pomoc při běžných denních činnostech nebo o pomoc psychickou, kdy si paní ošetřovatelky s maminkou ochotně povídaly a poskytly jí dostatek podnětů. Byly vždy vstřícné, ochotné, se snahou vyhovět. Péče byla vždy maximálně profesionální.
Ze srdce děkuji a přeji mnoho profesních úspěchů.

I.Š.
Syn našeho klienta, o kterého již dlouhodobě pečujeme, nás překvapil nečekaným příspěvkem na náš sbírkový účet a k tomu připsal: "Ten malý dárek je jen taková malá kapka do moře nekonečných potřeb. Snad to někomu udělá radost. Jsem vděčný za všechny služby, které děláte pro mého otce, protože sám bych to nedal a otec by už musel být někde v penzionu pro staré pány. Díky Vám a vašim asistentkám si stále může užívat pohodlí domova. A asistentky, které docházejí k tatíkovi jsou skvělé!"

B.B.
Letos to budou již 4 roky, kdy jsme začali využívat služeb Vaší agentury. Jsem ráda, že jsem si kdysi přečetla rozhovor s Vámi a rozhodla se Vás kontaktovat. Mohla jsem se spolehnout na Vaši pomoc při péči o mé rodiče. Otec vloni v září zemřel, zůstala mi matka, která postupně vyžadovala stále více a více péče. I tehdy stačilo zavolat sociální pracovnici a ona se vždy snažila mi pomoct, i když vzhledem ke covidu, nebyla ani ve Vaší agentuře jednoduchá situace. V neposlední řadě děkuji obětavým asistentkám - zejména paní Janě, která byla s námi skoro 3 roky a stala se takřka součástí naší rodiny. Naslouchala mým starostem, pochybám, dokázala poradit, nikdy neodmítla pomoc. Moje maminka si ji velmi oblíbila, byla to její Janička. Musím jmenovat i další asistentky, které mi v poslední době pomáhaly během 12hodinových služeb - paní Irena, Denisa a Markéta. Neměly to vždycky s matkou jednoduché, ale stále byly trpělivé a pečlivé. Maminku se nám podařilo dostat do zařízení v Ostravě-Vítkovicích. Pevně doufám, že si tam zvykne, protože už vyžadovala neustálou kontrolu a péči (i když si to samozřejmě nepřipouštěla) a pohyb v rodinném patrovém domě hrozil často nějakým úrazem. Přijměte prosím drobný peněžní dar jako poděkování za všechny ty roky, po které jste byly s námi.

Y.S.
Do svých 90 let jsem žila doma sama ve svém bytě v Ostravě – Porubě. Byt mi zajistila moje dcera, aby byl blízko jejího domu, ve kterém s rodinou bydela. Doma jsem zvládala sama běžný úklid, nákup, vaření i procházky. V roce 2019 jsem nešťastně upadla a zlomila jsem si nohu v krčku. Museli mě hospitalizovat a operovat. V téže době mi onemocněla vážně dcera, která brzy poté zemřela. Po mém návratu z nemocnice jsem už nezvládala být doma sama, proto vnučka začala hledat řešení. Přestěhovala jsem se do rodinného domu k vnučce, ale ona chodí dopoledne do práce. Na internetu jsme vyhledaly domácí terénní službu Péče srdcem, kde nám vyšli vstříc a pomohly těžkou situaci vyřešit. Zajistili pečovatelku na dopolední hodiny, která mi pomáhá s hygienou, připraví mi snídani, pomůže při přesunech s chodítkem. Před obědem máme vždy společnou aktivizaci a procvičujeme jemnou motoriku, paměť, povídáme si, hrajeme společenské hry. Ráda čtu, háčkuji, maluji a sleduji TV seriály. Bydlím s vnučkou a její rodinou, která se o mě vzorně stará. Jsem ráda, že jsem na vše nezůstala sama. Pečovatelka se za dobu, co za mnou dochází, stala již součástí naší rodiny.

D. D.
Život není vždy lehký, zejména když Vám odejde někdo blízký. Pokud je to navíc vlastní dítě, je to vždy velmi náročná životní situace. Když se k tomu ještě přidají zdravotní komplikace, myslíte si, že už vás nic pěkného nečeká. Ale mám štěstí, že nejsem na všechno to trápení sama. Syn se obrátil na osobní asistenci Péče srdcem a docházejí ke mně pečovatelky, na které se vždy velice těším. Mám si s kým popovídat, zajistí mi nákupy, doprovod k lékaři, procházky a pomohou s domácími pracemi. Je to pro mne velké rozptýlení ve všedních dnech. Zvažovala jsem, že půjdu do domova seniorů, ale velice oceňuji péči osobní asistence. Mohu tak zůstat v domácím prostředí a to je největší dar, který mohu ještě od života dostat.

R. R.
Jak léta běží, čas nelze zastavit. Můj a manželův zdravotní stav se začal rapidně zhoršovat. Manžel je na tom o něco hůře než já, ale péči o něj jsem už přestala zvládat. Potřebuje již pomoc při osobní hygieně a oblékání, doprovod k lékaři. Chůze je pro něj stále obtížnější a bez berlí nebo chodítka zcela nemožná. Naše dcera, která žije v zahraničí a nemůže se o nás postarat, se rozhodla zajistit nám osobní asistentku z organizace Péče srdcem. Já jsem byla proti tomu, když mi bylo sděleno, že k nám bude docházet asi padesátiletá žena. Nedokázala jsem si představit, že v mé domácnosti bude rozhodovat ještě někdo jiný. Ale dcera mi řekla: „Mami, pokud nebudeš se službami spokojená, tak to po týdnu zrušíme.“ Tímto mě trochu uchlácholila a já svolila s péčí osobní asistence. Po prvním příchodu naší paní pečovatelky, již ve dveřích jsem jí řekla: „Je nějaká změna? Měla přijít starší padesátiletá žena a ne mladá paní.“ Na to mi paní ve dveřích odpověděla: „Já jsem ta padesátiletá žena.“ To nás obě rozesmálo a napětí trochu polevilo. Již po pár dnech docházení pečovatelky jsem zjistila, že moje obavy byly zbytečné. Pečovatelka má na manžela velmi dobrý vliv. Manžel ráno neprotestuje, vstane bez problému, nechá se vykoupat. Pečovatelka s ním začala také cvičit paměť. I já velice oceňuji, že nám zajistí nákupy a udržuje běžný chod domácnosti. Jsem ráda, že jsem se nechala přesvědčit pro osobní asistentku a doporučuji všem, kteří ještě váhají s využíváním služby osobní asistence, ať osloví organizaci Péče srdcem. Vřele ji doporučuji.

A. K.

Přijměte od nás upřímné poděkování za několikaletou poskytovanou péči o naši babičku. Víme, že tato každodenní dvanáctihodinová služba nebyla lehká, ale nám významně pomohla, neboť naše pracovní vytížení nebylo možné s potřebnou péčí skloubit. Dopřáli jsme tak babičce i přes její stále se zhoršující zdravotní stav co nejdelší možný čas žít ve svém domácím prostředí. I když babička bydlela dojezdem hodinu od sídla organizace, nebyl problém pro pečovatelky dojíždět. Nyní babiččin zdravotní i mentální stav vyžaduje péči 24 hodin denně. Zvýšila se i fyzická náročnost jejího ošetřování. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli hledat babičce pobytovou službu adekvátní jejímu stavu. Ještě jednou moc děkujeme a přejeme vám dobré podmínky pro vaši další záslužnou práci a samé spokojené klienty.

J. a L. J.
Manžel se vrátil po měsíční hospitalizaci z nemocnice naprosto nemohoucí a nesoběstačný. Jeho propuštění jsem si vyžádala, protože jeho psychický stav se v nemocnici stále horšil. Situace mě ale velmi zaskočila, neboť bylo nutné se jeho zdravotnímu stavu přizpůsobit. Měsíc jsem o manžela pečovala úplně sama a byla jsem velmi unavená a vyčerpaná. V době koronavirové bylo obtížnější zajistit vybavení a pomůcky, zjistit, kam se obrátit o pomoc, o rady. Od května 2020 mi sporadicky chodily pomáhat pečovatelky, protože manžel z počátku odmítal "cizí" lidi, proto návštěvy trvaly jen krátce. Postupně byla pomoc delší a častější, ale hledala jsem i jiné možnosti. Ve Vítkovicích na Mírovém náměstí mě zaujal billboard s nabídkou služeb "Péče srdcem, z. ú.", která se mi líbila, neboť vyhovovala mým představám. Na konci června jsem tuto organizaci požádala o pomoc. Bylo to velmi dobré rozhodnutí. Mám zkušenost se třemi společnostmi poskytujícími domácí péči, ale ta Vaše ostatní pečovatelské instituce velmi převyšuje. Od září jste mou velkou oporou, jste jednička a já jsem vděčná za to, ŽE JSTE. Velmi si vážím Vaší pomoci, protože nevím, co bych si bez ní počala. Bude mi 69 let a celodenní starost o manžela je hodně náročná fyzicky i psychicky. Ještě jednou děkuji celému Vašemu kolektivu za Vaši pomoc.

P. O.

Měla jsem možnost poznat práci pečovatelek z vaší společnosti Péče srdcem, když se chodily denně starat o mého tatínka. Pak nastala chvíle, kdy tatínek náhle potřeboval celodenní péči a vy jste nám ji byli schopni zajistit, takže tatínek mohl zůstat s námi doma ve svém prostředí a s lidmi, kteří jsou mu blízcí. Bylo vidět, že pečovatelky měly ke své práci hezký vztah a o tatínka se staraly s přístupem nejen profesionálním, ale hlavně lidským. Jejich práce je velmi náročná v mnoha ohledech - nejen fyzicky, ale i orientace v jiné domácnosti, zvyklostech tatínka a navázáni určitého osobního vztahu. To vše se pečovatelkám podařilo zvládnout a tatínek jejich péči přijímal bez jakýchkoliv výhrad. Při organizaci a domluvě potřebných úkonů v rozvrhu hodin nám vždy bylo ochotně vyhověno a mohli jsme se naprosto spolehnout, že domluvené vždy platí. Velice si vážím Vaší práce a moc bych si také přála, aby více potřebných a nemocných lidí mělo to štěstí, že jim a jejich rodinám v těžkých chvílích pomohou právě Vaše pečovatelky.

J. R.
V lednu 2018 moje mamka ve věku 90 let zemřela. Jak jsem se „probírala“ jejími věcmi, znova jsem si uvědomila, jak velkou zásluhu měly pečovatelky z organizace Péče srdcem na tom, že se mamka takového věku dožila. Mamka trpěla mimo jiné Alzheimerovou chorobou a demencí a poslední 3 roky potřebovala 24-hodinovou péči, což jsem už sama nezvládala (žily jsme spolu v jednou bytě a já ještě pracuji). Mamku jsem nechtěla dát do žádného ústavu, chtěla jsem ji mít doma. Péče srdcem je to nejlepší, co jsem mohla při hledání pomoci najít. Paní ředitelka, když jsem se na ni obrátila, téměř ze dne na den poslala pečovatelku, doporučila mi zakoupit další potřebné vybavení do bytu pro maminčin bezpečný pohyb, pomohla mi s příspěvkem na péči a vše začalo bezvadně fungovat. Moje mamka měla zajištěnu veškeré potřeby – hygienu, dohled při podání léků, stravování i krmení, luštění křížovek a vzpomínání na dřívější dobu, čtení knih atd. A já když jsem za sebou zavřela dveře bytu, bezpečně jsem věděla, že je o mamku dobře postaráno a mohla jsem se plně věnovat své práci, svým koníčkům a dokonce odjet i na dovolenou. Navíc nikdy nebyl problém, aby pečovatelka přišla za maminkou dříve nebo naopak u ní zůstala déle, když jsem to včas nahlásila. Všechny pečovatelky, které se o mamku staraly, si zaslouží můj obdiv a velké díky za to, co nejen pro mou mamku, ale i pro mě dělaly. Nejednou mi velmi ochotně a rychle poradily, když jsem se na ně obrátila. Brala jsem je jako členy naší rodiny. Ještě jednou všem z celého srdce děkuji za veškerou péči, kterou jste věnovaly mé mamce.

H. K.

Obrátili jsme se na Péči srdcem s prosbou o zajištění osobní asistence pro nemocnou maminku. I když jsme tušili, že nám maminka brzy zemře, neboť byla plně ležící, již nekomunikovala, špatně slyšela i viděla, musela jí být podávána tekutá strava, byla jí tato náročná péče poskytnuta. Vaše pečovatelka našla rychle společnou řeč s ostatními členy rodiny, kteří se o maminku starali. Maminka si přes své onemocnění pečovatelku za její přístup a celodenní péči velmi oblíbila a měla ji moc ráda. Bohužel po měsíci maminka zemřela. Velmi oceňujeme citlivý a ohleduplný osobní přístup, rychlost a pružnost v organizování činností pro maminčin co nejlepší komfort v jejich posledních dnech života. Z výše uvedených důvodů budu Vaši organizaci vždy doporučovat.

M. K.
V březnu 2018 jsem oslovila organizaci Péče srdcem, z.ú., zda by nemohli poskytnout pomoc a podporu mé matce, u které se zhoršil zdravotní stav. Maminka žije se svou dcerou, která doposud matce poskytovala základní podporu, ale maminčin zdravotní stav již byl nad síly mé sestry. Péče probíhala dle společné domluvy, pečovatelky pomáhaly mamince v domácnosti, chodili společně na procházky, nakupovat. V dubnu 2019 jsem požádala o podporu a péči i o mou sestru, u které se také zhoršil zdravotní stav, asistentky tedy poskytují podporu a péči mé mamince i sestře. Péči využívám ve všední dny po 6 hodin denně doposud.

J.V.

Děkuji za péči o naši maminku, o kterou jste se starali skoro rok. Zpočátku jsme byly já i maminka velmi nedůvěřivé k pečovatelkám a bály jsme se obě z nově vzniklé situace a ztráty soukromí. Já bydlím v zahraničí, proto nemám velkou možnost kontroly, což zapříčinilo jisté obavy. Maminka byla do té doby totiž vždycky soběstačná a bydlela sama, ale když se postupně zhoršoval její zdravotní stav, nastala inkontinence, demence a další nemoci, nestačili na maminku dohlížet už ani sousedé, kteří byli doposud nápomocni. Obavy se ukázaly být zbytečné. Zpočátku nám stačily osmihodinové směny, ale postupně jsme je rozšířili na dvanáctihodinové. Maminka si své pečovatelky oblíbila a k některým přistupovala jako ke svým dcerám. Bylo těžké Vaši skvělou péči, ale bylo to nutné. Maminka prodělala mozkovou příhodu a potřebovala speciální zdravotní péči, proto musela být umístěna do domova pro seniory. Ještě jednou děkuji za celou rodinu za profesionální i lidskou péči, kterou pečovatelky z Péče srdcem mamince poskytovaly.

A. P.
Naše rodina se obrátila na Péči srdcem s žádostí o zajištění osobní asistence pro maminku, a přestože kapacitu měli úplně napnutou, službu nám poskytli. Lékaři pro zdraví maminky již víc nemohli udělat a my jsme sami už na péči nestačili. Pro nás bylo důležité, aby mohla maminka své poslední dny trávit v klidu a důstojně v rodinném kruhu. Bez profesionální pomoci pečovatelek, která nám byla poskytnuta, by to nebylo možné. Rovněž jsme ocenili, že se u nás nestřídalo více pečovatelek, což bylo jistě pro agenturu organizačně velmi náročné, ale vyšli nám vstříc. Velmi nám v našich a maminčiných nejtěžších chvílích pomohli. Patří jim naše veliké díky.

F., H., P., M., J.

Ve chvíli, kdy se zhoršil zdravotní stav naší maminky, nezvládali jsme se o ni postarat tak, jak by potřebovala. Situace byla složitá, protože maminčin stav vyžadoval péči 24 hodin a 7 dní v týdnu. Obrátili jsme se tedy na Péči srdcem s žádostí o poskytnutí osobní asistence. Ve spolupráci s další agenturou a maximální pomocí všech členů naší rodiny jsme vše zvládli. Zpočátku jsme se toho báli, ale ukázalo se, že zbytečně. Pečovatelky spolu perfektně spolupracovaly a maminka i my jsme byli spokojení. Veškerá péče byla opravdu na profesionální úrovni, pracovnice ochotně a vstřícně přistupovaly k našim požadavkům a potřebám maminky. Stejně jako my jsme se museli naučit od pečovatelek některé úkony, zvládly se i ony naučit např. ovládat schodolez, vozík, zvedák, to když maminka ještě byla v lepším stavu. Pak se bohužel maminčin zdravotní stav zhoršil, až nám nakonec zemřela. Velké poděkování patří pečovatelkám za jejich péči.

R. O.