PÉČE SRDCEM, z.ú.

+420 777 147 587

reditelka@pecesrdcem.cz

Momentky z naší práce

15.10.2023


Rádi bychom se s Vámi podělili o dnešní zážitek naší paní Jany...

....dopoledne jsem měla vskutku nevšední a sváteční zážitek…Zazvonil mi telefon a na druhém konci se ozvala paní a ptala se, jestli poskytujeme sociální služby. Po mém přitakání se svěřila, že jí v lednu zemřel manžel a ona sama měla zdravotní problémy, dokonce i otřes mozku, rozhodně prožila velmi těžké období.

Na můj dotaz, s čím ji můžu pomoci, mě překvapila sdělením, že pátrá po sociální službě, která jí v době, kdy odváděla manžela s akutní leukémií z nemocnice domů dožít, poskytla cenné rady a hledá ten kontakt na ně. Nadšeně líčila, jak dostala rady, kde zajistit postel, pomůcky, péči atd. Vyprávěla mi o manželovi i o sobě. Z rozhovoru jsem zjistila, že jí je 80 let, je zatím samostatná a bydlí v Porubě. Byla velice vděčná, že jsem ji vyslechla v neděli dopoledne a snažila se jí poradit kam se obrátit.

Zkrátka lidský půlhodinový rozhovor. Ale překvapením nebyl konec. Paní se přiznala, že volala k nám, protože si myslela, že jsme to byli právě my, kdo ji tak dobře poradil. Vyhledala si na internetu naše kontakty, aby vyjádřila vděk a poslala finanční dar. Ocenila jsem její zájem o Péči srdcem a společně jsme došly k tomu, že tehdy byla v kontaktu s někým jiným.

Přes toto nedopatření se paní rozhodla zaslat finanční příspěvek nám, protože ocenila příjemný přístup slovy „Určitě si to zasloužíte a padne to na úrodnou půdu a příště zase tak mile poradíte a pomůžete někomu jinému“.