PÉČE SRDCEM, z.ú.

+420 777 147 587

reditelka@pecesrdcem.cz

DOBRÝ ANDĚL pomáhá - příběh paní Zuzany

24.02.2019


Paní Zuzana (*1983) bydlí společně s manželem a dvěma dětmi v Ostravě. Manžel Jan pracuje jako topič v elektrárně a mezi jeho záliby patří výlety s rodinou. Paní Zuzana, původním povoláním floristka, v současné době na rodičovské dovolené, má ráda ruční práce a zahradu. Starší z dvou dětí Adélka (*2011), chodí do základní školy a ve volném čase se věnuje baletu a keramice. Mladší Kristýnka (*2016), je s maminkou doma. Život rodiny se v říjnu roku 2017 zcela obrátil. Paní Zuzaně bylo diagnostikováno onkologické onemocnění - nádor prsu. Její léčba probíhá v Nemocnici Nový Jičín, kde již absolvovala chemoterapie, operaci, radioterapii a nyní má biologickou léčbu.
Paní Zuzana nám napsala: "Když jsem se dozvěděla o své nemoci, byla to opravdu velká rána. Celý náš život se obrátil na ruby. Chemoterapii jsem špatně snášela, nezvládla jsem se starat o holčičky. Manžel pomáhal, jak mohl a v práci to neměl jednoduché. Všichni prarodiče pracují a začal boj s tím, kdo pohlídá děti. Denně jsem jezdila 110 km autem do nemocnice. Na sanitku z důvodu biologické léčby nemám nárok a ani by to s dětmi nešlo.
U paní Zuzany pořád přetrvávají problémy s neuropatií a velká únava. S chladnějším počasím bojuje s častým nachlazením a virózami. "Jsem ráda, že můžu být doma s rodinou a ne v nemocnici. Příspěvek využívám především pro holky. Starší dcerka může navštěvovat i kroužky, které jsme museli po zjištění nemoci zrušit. Protože jsme neměli hlídání pro Kristýnku, když jsme jeli k lékaři. Teď ji dávám 2-3 x měsíčně do soukromé školky, což mi nesmírně pomáhá.
Chtěla bych moc poděkovat Dobrým andělům za příspěvek. Díky tomu můžu holkám a umožnit věci a kroužky, které bych si jinak nemohla dovolit pravidelně platit. Aspoň trochu se jim jím snažím zlehčit tuto stále náročnou situaci," vzkázala paní Zuzana.